? Mon. / Pon 30.03.2020
? Doors from 18h30
? Movie starts 21h00
KinoKlub – Alice in Wonderland USA 2010 ‧ Fantasy/Adventure Director Tim Burton

“The March Hare”, a MiniFest’ juicy carrots for movie bunnies..>>
Each film this month has a rabbit / hare connection.
For a happy joyful Spring time, your welcome!
⤷ EN (CZ ↓↓)
Alice in Wonderland is a 2010 American dark fantasy adventure film directed by Tim Burton from a screenplay written by Linda Woolverton. The film stars Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter &&.
Loosely inspired by Lewis Carroll’s fantasy novels, Alice’s Adventures in Wonderland and Through the Looking-Glass, and Walt Disney’s 1951 animated film of the same name, the film tells the story of a nineteen-year-old Alice Kingsleigh, who is told that she can restore the White Queen to her throne, with the help of the Mad Hatter. She is the only one who can slay the Jabberwocky, a dragon-like creature that is controlled by the Red Queen and terrorizes Underland’s inhabitants. In this situation, Alice fights against the Red Queen to protect the world.
<<<<<< https://www.youtube.com/watch?v=gftRJdhhEVs
Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou, čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce. Bílý králík (kterého namluvil Michael Sheen) záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem „Vypij mě“, jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno „Sněz mě“, a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě. Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka (Johnny Depp), od zubící se kočky Šklíby (namluvil Stephen Fry) až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku (a promlouvajícího hlasem Alana Rickmana), od podivné Bílé královny (Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu (Helena Bonham Carter)