? Saturday. / Sobotá. 23.11.2019
? Doors 20h00 – start 21h00
ENTRY – 100kč Members & Students.
150kč Non Members & Successful adults.
>> eng>>
HolyGang is an international Hip-hop crew impulse by Holydayzz, including MaxEstilo Spooky H, Andy ELW, Xxsrsmsa backed by The High Drop Jah & Dj Bakawa from Paris. They are Earth citizens, united in their being, they are one. It’s a gift! They are a conflux of varied individualities, which balance each other out forming a conduit of energy, which is then bestown upon all via music. They play various flavours of Hip-hop performed in multiple languages.

Holydayzz defines himself as a world citizen,growing up around the globe gave him the chance to see life & its Art from a wider angle. behold “FNTS” is here.
https://soundcloud.com/t-blood-341925601

>>cz>>
HolyGang je mezinárodní hip-hopové uskupení čítající Holydayzz, MaxEstilo, Spooky H, Key Win, Andy ELW jejichž hudební doprovod má pod palcem The High Drop Jah & Dj Bakawa z Parize. Jsou občané planety Země, jedna společná entita. Je to dar! Jsou soutok rozličných jednotlivců, jež se navzájem vyvažují, a společně jsou jako vodič energie, kterou pomocí hudby předávají všem. Jejich hudební repertoár obsahuje různé příchuti hip-hopu v několika jazycích.