16-19.08 Roztoč fest 2018 | Prague Multi-Cirkus & Music Festival

Info

Roztoč fest je mezinárodní festival nového cirkusu, žonglování, tance s ohněm a dalších forem současného pohybového umění za doprovodu kvalitní živé hudby. Akce je jednak příležitostí pro širokou veřejnost vidět výjimečná vystoupení slavných domácích i zahraničních umělců a sami se naučit některé z cirkusových disciplín, tak příležitost pro profesionály se potkat, navzájem se inspirovat a sdílet své poznatky.

Účastníkům rozšíříme obzory a ukážeme nové formy zábavy, pohybu a tvorby. Cirkus není jen exhibiční záležitost. Je to životní styl, způsob odreagování se a kreativní fyzická činnost. Nejsme zastánci běhání na běžeckých pásech… Měníme pohyb v umění.

Součástí festivalu jsou 3 stage, stánky, koncerty kapel, workshopy pro amatéry i profesionály, cirkusová a divadelní vystoupení a večerní party s kapelami i DJs. Naším motem je kreativita, chceme lidi inspirovat k tvorbě, pohybu a individualitě. Pro letošní ročník máme to potěšení organizovat Roztoč fest v krásném prostředí koupaliště rybníka Džbán. Kombinace přirozeného kouzla tohoto místa s cirkusovým světem, projekcemi, živou hudbou, dekoracemi a ohněm bude jistě výjimečná.

I letos se můžete těšit na našlapanou Gala show, která proběhne v sobotu od 20:00. V pátek večer vystoupí i stínové divadlo Partai Orang Hutan.
Po celé dny budou probíhat všeljaké workshopy pro začátečníky i pokročilé. Nebojte se zúčastnit, ať jste jakéhokoli věku! Umělci Vás naučí jak žonglovat s kuželkami či míčky, točit s poi či tyčí, základy akrobacie, točení s dragon staff, jógu, závěsnou akrobacii na šálách i jak bezpečně plivat oheň. I nějaké hudební workshopy proběhnou, jako např. hrdelní zpěv, hra na brumle..

Dále se těšte na interactive jam stage v hudebním geodomu – každý muzikant je vítán se připojit se svým či zapůjčeným nástrojem!

?SHOW?(SOBOTA 20:00)
Amit Kenig (Izrael)
Krista Palm (Estonia)
Circo Frico (Česko)
Partai Orang Hutan – stínové divadlo (ČR)
Quarante Quatre (France)
Jerzy Kozlowski (Poland)
Abrakadaboom (Canada / France)
Juraj Juggler (Česko)
Igor Polivoda (Ukraine)

♪♫ HUDBA ♫♪
?TYGROO (CZ) Brass-house / Funk / Drumnbrass / Balkan / Hiphop || PÁTEK 20:30
“Kapela Tygroo [Tygrů] vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do Oděsy, tu zas do newyorského metra. Přijďte si poslechnout Klezmer-Funk, Balkan-Jungle, Jazz-Dubstep, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě!”
https://www.facebook.com/tygrooband/

?RUMBALGIA (ES) Flamenco & beats, Catalanian uptempo, Gypsy || SOBOTA 19:00
Rumbalgia is the band of rumba flamenca and catalana in Prague. Their music is an uptempo style with influences from Gypsy culture and cuban music. Rumbalgia will make you dance with classics of the rumba as well as their own songs.
https://www.facebook.com/rumbalgia/

?OMNION (CZ) World / Psychedelic || SOBOTA 23:00
Jednočlenný-sebesmyčkovací-orchestr Tomáše Reindla
realtime looping & processing, tabla, klarinet,
beat-box, hlas, alikvótní zpěv, didjeridu, kanjira,
trom-bone, koncovka, bluesová harmonika.
Inspirace prastarou posvátnou hudbou ve spojení s novými možnostmi hudebních technologií

?KENTA HAYASHI (JAP) || SOBOTA 17:30 a NEDĚLE 16:00
V čechách dosud neslyšený Japonský umělec, kytarista a zpěvák s velmi originálních žánrem a technikou hry na kytaru.
Aneb:
“444Hz tuning. Japanese singer-songwriter and loop pedal ninja KENTA HAYASHI takes the term ‘one man band’ to the next level, creating an orchestra of sound by layering vocals, guitar, effects and percussion. The result is a fusion of psychedelic dubbed out journeys surrounded by soundscapes and an overtone of harmonies on a rhythmic foundation – all created live by Kenta through the use of his loop pedal.”
http://kentahayashi.com/

? SAKRA BURAJA (CZ) beatbox’n’bass, funky, dnb, jazz, live looping || PÁTEK 18:30
Sakra Buraja je mezinárodní jazzový projekt mísící ve svých původních kompozicích prvky hip hopu, punku, divošské energie a taneční hudby. Od svého založení v Riu de Janeiru v roce 2010 se v něm již sešli hudebníci nejrůznějšího původu od zkušených interpretů klasické hudby, přes sambisty, pouliční hudebníky, MCs, jazzové improvizátory i totální hudební analfabety až k indiánskému hráči, který fouká na svou slámovou nosní flétnu uprostřed Amazonského pralesa. Do Prahy přiváží nejnovější materiál kombinující sax, kontrabas, živý beatbox, perkuse a loopy.

?SEVAP COMPANY (CZ) newfusion / soul / reggae / funky / groove / latino || SOBOTA 16:00
“Pražská čtyřčlenná kapela hrající žánry reggae/latino. Převážně originální tvorba vznikala za pochodu a přesunu členů z různých zemí, kde čerpali inspiraci pro jejich písně. Hudba je proto směsicí španělských rytmů a houpavého reggae, doplněna o energický hlas jediné ženy v kapele.”
https://www.facebook.com/sevapcompany/

SISUS RALSIS (CZ) || PÁTEK 17:00
Žižkovský folk-punkový písničkář Dominik Kotyza se na konci roku 2015 obklopil kontrabasem, saxofonem a bicíma a společně za pomoci bohyně dobrého trávení Sisus Ralsis stvořili punk-swing jakejs neslyšels!

mc DÉMONA + LEXA beat box ( PÁTEK 15:00.)
Monika Hejdová aka Démona je žena mnoha hudebních tváří. Ve studiu Fraktal pracuje společně s producentem Nexxxem na první sólové desce, která bude převážně v rytmu uk rapu, housu a funky. Na desce se dále objeví producenti ( Adam Lanči, Cut Dem).
Démonu můžete znát i v rámci projektu rap reggae dancehallové kapely Vůdůkrů, která vydala hity jako Bang Bong či Krám. Dále je zakladatelkou alternativní folk blues rapové kapely MonoStereo, která odehrála mnoho koncertů a vydala debutovou desku ZE.MĚ. V momentální chvíli připravuje s MS další desku, na které se objeví již známý hit Bolí mi v Krči, ke kterému je natočený vtipný videoklip ze zpěvaččiny vlastní zkušenosti.
https://www.facebook.com/mcdemonapage/
https://youtu.be/vpVQo2oU66E
https://www.facebook.com/vudukru/
https://youtu.be/UFHfAeqTsRo
https://www.facebook.com/info.monostereo/
https://youtu.be/LOzOHOh1OXI

Máte-li zájem se zúčastnit, napiště nám! > info@roztocfest.com

>>>VSTUPNÉ<<<

CELÝ FESTIVAL 4 dny (ČTV-NE)
bez campingu: 600 / 25€
s campingem: 990,- / 45€

3 dny (PA-NE)
bez campingu 500 / 25€
s campingem: 800 / 35€

2 dny (SO-NE)
bez campingu 400 / 18€
s campingem 600 / 25€

anebo…
jednotlivé dny zvlášť:
Jen čtvrtek: 150,-/ 7€

Jen pátek: 150,- / 7€

Jen sobota
celý den 300,- / 13€
jen večer 150 / 7€

Jen neděle: 150,- / 7€

Jen jedna smutná zpráva, a to pro pejskaře: bohužel z důvodu, že festival se odehrává na pozemku CHKO, není možný vstup do prostoru Koupaliště Džbán se psy. Nechte je prosím doma.
__________________________________

Akce je možná jen za podpory všech přátel Roztoč festu, kterými jsou:
Inspirokracie: https://www.facebook.com/inspirokracie/
a kluci z Mansterville: https://www.facebook.com/MansterVille/
klub Žižkovšiška: https://www.facebook.com/zizkovsiska/
A-maze in Tchaiovna: https://www.facebook.com/tchaiovna/
a spousta jednotlivců a dobrovolníků.

Již brzo!!
TĚŠÍME SE NA VÁS! 🙂
______________________✿____✿____✿____✿________________________

>>>EN<<< Roztoč fest is moving again to a bigger place – the beautiful area of the natural reservation Divoka Sarka, at the lakeside of Dzban. One of the most beautiful places in Prague, only 30min to the city centre.

Shows, workshops, concerts, fire jams, music jams and sessions, DJs, theatre.. And this year even a day longer!

For the first time camping is possible inside of the festival venue, next to a lake, under the trees.. mmmmm..

The event starts on Thursday with a warm-up party and fire jam, and from Friday morning till Sunday evening various workshops will be held – ranging from flow arts props to aerial silks, power yoga, acrobatics and even music: jaw harp, overtone singing.. There is a lot you can learn at Roztoč this year!

♪♫ MUSIC ♪♫

?TYGROO (CZ) || FRIDAY 20:30
Brass-house / Funk / Drumnbrass / Balkan / Hiphop
“The band of Tygroo combines some traditional music genres like klezmer and balkan music with some modern ones, like funk, hiphop,disco, dubstep and other electronic music genres. All that spiced up with a huuge portion of invention and creativity. Playing only drums and winds (and sometimes accordion) this band sounds very unusual, fresh, full of colours and fire, coming sometimes from Odessa or the Guča festival, sometimes from New Orleans or the NY city subway. Come to listen and (most of all) dance to some Klezmer-Funk, Balkan-Jungle, Jazz-Dubstep, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco and who knows what else!”
https://www.facebook.com/tygrooband/

?OMNION (CZ) || SATURDAY 23:00
World / Psychedelic
One-man self-looping orchestra by Tomas Reindl >
realtime looping & processing, tabla, clarinet,
beat-box, voice, overtone singing, didjeridu, kanjira,
trombone, koncovka flute, blues harmonica. Inspirations of ancient sacred music combined with the possibilities of current music technology.
https://www.omnion.cz/

?RUMBALGIA (ES) || SATURDAY 19:00
Flamenco & beats, Catalanian dance, gypsy
Rumbalgia is the band of rumba flamenca and catalana in Prague. Their music is an untempo style with influences from Gypsy culture and cuban music. Rumbalgia will make you dance with classics of the rumba as well as their own songs.
https://www.facebook.com/rumbalgia/
Sevap company -pražská čtyřčlenná kapela hrající žánry reggae/latino. Převážně originální tvorba vznikala za pochodu a přesunu členů z různých zemi,kde čerpali inspiraci pro jejich písně. Hudba je proto směsicí spanelskych rytmu a houpaveho reggae doplněna o energicky hlas jediné ženy v kapele.
OMNION (CZ) World / Psychedelic
One-man self-looping orchestra
https://www.omnion.cz/

?KENTA HAYASHI (JAP) || SATURDAY 17:30 and SUNDAY 16:00
“444Hz tuning. Japanese singer-songwriter and loop pedal ninja KENTA HAYASHI takes the term ‘one man band’ to the next level, creating an orchestra of sound by layering vocals, guitar, effects and percussion. The result is a fusion of psychedelic dubbed out journeys surrounded by soundscapes and an overtone of harmonies on a rhythmic foundation – all created live by Kenta through the use of his loop pedal.”
http://kentahayashi.com/

? SAKRA BURAJA (CZ) || FRIDAY 17:30
beatbox’n’bass, funky, dnb, jazz, live looping
Sakra Buraja is international musical project fusing genres such as hip-hop, jazz, funk, drumnbass and all sorts of savage tribal music! These guys combines sax, double bass, live beatbox & looping, percussions and rap in a very unique way

?SEVAP COMPANY (CZ) || SATURDAY 16:00
newfusion / soul / reggae / funky / groove / latino
The music of Sevap company is inspired by various countries that the 4 members traveled and experienced. Therefore Spanish rythms and melodies are fused with reggae and other genres in an original way.
https://www.facebook.com/sevapcompany/

?SISUS RALSIS (CZ) || FRIDAY 17:00
An original music formation of saxophone, guitar, double bass, drums and voice by Zizkov group of Sisus Ralsis. The genre could be described as a swing-punk.

?SHOW?|| SATURDAY 20:00
Amit Kenig (Izrael)
Krista Palm (Estonia)
Circo Frico (Czech)
Quarante Quatre (France)
Jerzy Kozlowski (Poland)
Abrakadaboom (Canada / France)
Juraj Juggler (Czech)
Igor Polivoda (Ukraine)
… others are being negotiated

Let us know if you want to participate!
> info@roztocfest.com

TICKETS:
Can be booked at the door or in pre-sale that will be opened in few days.

ALL FESTIVAL 4 Days (THU-SUN)
without camping: 600 / 25€
with camping: 990,- / 45€

3 dny (FRI-SUN)
without camping 500 / 25€
with camping: 800 / 35€

2 dny (SAT-SUN)
with camping 400 / 18€
without camping 600 / 25€

SATURDAY only
all day 300,- / 13€
evening from 6pm 150 / 7€

or days seperately (if bough separately)
Only Thursday: 150,- / 7€
Only Friday: 150,- / 7€
Only Saturday day & night 300,- / 13€
Only Saturday night: 150 / 7€
Only Sunday: 150,- / 7€

Tickets can be booked online or bought at the door – only “whole festival” and “Saturday evening only” ticket can be booked online. If you need another kind of ticket you can purchase it at the door. There is no ticket limit so don’t worry!

One important (and sad) information for people with dogs: unfortunately since the venue is inside of a natural reservation, the entrance with dogs is forbidden (for stupid bureaucratic reasons..)

Coming sooon!
We are looking forward seeing you all again!

──────────────────▒
─────────────────░█
────────────────███
───────────────██ღ█
──────────────██ღ▒█──────▒█
─────────────██ღ░▒█───────██
─────────────█ღ░░ღ█──────█ღ▒█
────────────█▒ღ░▒ღ░█───██░ღღ█
───────────░█ღ▒░░▒ღ░████ღღღ█
───░───────█▒ღ▒░░░▒ღღღ░ღღღ██─────░█
───▓█─────░█ღ▒░░░░░░░▒░ღღ██─────▓█░
───██─────█▒ღ░░░░░░░░░░ღ█────▓▓██
───██────██ღ▒░░░░░░░░░ღ██─░██ღ▒█
──██ღ█──██ღ░▒░░░░░░░░░░ღ▓██▒ღღ█
──█ღღ▓██▓ღ░░░▒░░░░░░░░▒░ღღღ░░▓█
─██ღ▒▒ღღ░░ღღღღ░░▒░░░░ ღღღღ░░ღღღ██
─█ღ▒ღღ█████████ღღ▒░ღ██████████ღ▒█░
██ღღ▒████████████ღღ████████████░ღ█▒
█░ღღ████████████████████████████ღღ█
█▒ღ██████████████████████████████ღ█
██ღღ████████████████████████████ღ██
─██ღღ██████████████████████████ღ██
──░██ღღ██████████████████████ღღ██
────▓██ღ▒██████████████████▒ღ██
───░──░███ღ▒████████████▒ღ███
────░░───▒██ღღ████████▒ღ██
───────────▒██ღ██████ღ██
─────────────██ღ████ღ█
───────────────█ღ██ღ█
────────────────█ღღ█
────────────────█ღ█░
─────────────────██░

Where to find us?

žižkovšiška