09.10 KinoKlub – Karamazovi/ The Karamazov Brothers (2008)

Info

…. náš KinoKlub NEKONČÍ! Provedeme vás tím nejlepším českým undergroundem. Pro každé Monday movie night vybíráme filmy, které “musíte vidět”. Všechny jsou v originálním znění s anglickými titulkami.

Vstup volný, morálka taky-kouření uvnitř povoleno
Bar bude plný dobrých tekutých dobrot a hromady popcornu zajištěny

KAŽDÉ pondělí začínáme:
– 19:30 doors open
– 21: 00 kraťasem/návnadou/zahřívačkou
– 21:20 hlavasové (důvod, proč jsme opravdu přišli)

HOW IS is it going with the KinoKlub?
….. we are continuing with every Monday screening for you.
Each film shown has been carefully selected to introduce you to the art of ‘kino’ from Czech.
These are films you simply MUST SEE if you are to get onto the underground soul of this mentality.
We have movies which are true cult classics in every sense. This may also help you to improve your Czech since every film is in the original format but with English subtitles.
There is no fee to enter, though seating is limited to first come basis. Doors from 19.30. With a short film first from around 21.00, then an explanation regarding the importance of each film before we show the main feature. There will be an intermission half way through the main film & we are sure to finish the viewing by last trams.

Karamazovi/ The Karamazov Brothers (2008)

Do Krakova přijíždí skupina pražských herců, aby na alternativním festivalu v prostoru oceláren uvedla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi. Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme osudy hereckého souboru, komické příběhy herců a režiséra. Do děje zasahuje i osobní tragédie jednoho z diváků. Zkouška se promění ve strhující představení, kdy herci vystupují pro jediného diváka. Náhle největší drama neprobíhá na jevišti, ale v hledišti… KARAMAZOVI jsou dramatem o morálce, povaze člověka, lidském svědomí, vině, trestu a odpuštění. Film není jen psychologickou sondou do zpustošené ruské duše, ale reflektuje aktuální téma odpovědnosti člověka za své činy.

A film that examines the relationships between lives on both sides of the proscenium, Petr Zelenka’s Karamazovi finds a Prague-based theatrical ensemble arriving in Krakow, Poland – where its members prepare to mount a stage production of Fyodor Dostoevsky’s The Brothers Karamazov.

Where to find us?

žižkovšiška