04.09 KinoKlub – U me dobrý / Alright by me (2008)

Info

…. náš KinoKlub NEKONČÍ! Provedeme vás tím nejlepším českým undergroundem. Pro každé Monday movie night vybíráme filmy, které “musíte vidět”. Všechny jsou v originálním znění s anglickými titulkami.

Vstup volný, morálka taky-kouření uvnitř povoleno
Bar bude plný dobrých tekutých dobrot a hromady popcornu zajištěny

KAŽDÉ pondělí začínáme:
– 19:30 doors open
– 21: 00 kraťasem/návnadou/zahřívačkou
– 21:20 hlavasové (důvod, proč jsme opravdu přišli)

HOW IS is it going with the KinoKlub?
….. we are continuing with every Monday screening for you.
Each film shown has been carefully selected to introduce you to the art of ‘kino’ from Czech.
These are films you simply MUST SEE if you are to get onto the underground soul of this mentality.
We have movies which are true cult classics in every sense. This may also help you to improve your Czech since every film is in the original format but with English subtitles.
There is no fee to enter, though seating is limited to first come basis. Doors from 19.30. With a short film first from around 21.00, then an explanation regarding the importance of each film before we show the main feature. There will be an intermission half way through the main film & we are sure to finish the viewing by last trams.

U me dobrý / Alright by me (2008)

Filmová komedie se odehrává v devadesátých letech v přístavní hospodě na pražském Libeňském ostrově. Právě tam tráví většinu času u desetníčkového mariáše šestice přátel, kteří si žijí své relativně skromné a poklidné životy. Jejich celkem poklidný a bezstarostný život jim naruší až zpráva o podvedeném příteli Kájovi. Kája si chytře přivydělával po práci jako falešný kominík. Měl vytipované svatby a vždy se jakoby náhodou objevil poblíž. Svatebčané jej okamžitě zvali na společné focení, aby měli ženich s nevěstou štěstí do budoucna. Za to mu vždy přistály do kapsy nějaké bankovky. Jednoho dne získanými penězi mile překvapí svou manželku, která ho podezírala z nevěry. Slíbí jí cestu k moři. Záhy nato však s vidinou snadné výhry všechny peníze (více než 30 000 Kčs) prohraje ve skořápkách.

Dobří kamarádi ale Karla nenechají na holičkách a rozhodnou se, že vymyslí plán, jak prohrané peníze získat zpátky. Mozkem party je Mrklas alias Pan třída, bývalý varietní kouzelník. „Záchranný tým“ se s pomocí finty přesune přímo do Vysočanské tržnice, která je domovem zlodějů, pašeráků a podobných vyvrhelů společnosti. Hrdinové čelí značnému nebezpečí prozrazení, při kterém musí taktizovat a improvizovat, aby vůbec přelstili gang podvodníků. Poslouží jim k tomu všelijaké převleky a rekvizity. Nakonec si po úspěšném provedení celé akce uvědomí, jak je jejich přátelství důležité a pevné.

U me dobrý is…
A poetic comedy set in a pub situated on an inlet and called At the Ferryman’s, which is run by pub-keeper Tonda (Jirí Schmitzer) and his companion Andula (Lenka Vlasáková). Among the pub-goers is Kája (Miroslav Vladyka), who compensates for his tendency to gamble (thanks to which is marriage is on the rocks) by playing cards at the pub with his friends. Besides his salary as a security guard at an art gallery, he has saved a pretty penny over the years by posing as a chimney sweep for newlyweds’ photos, and now he wants to use it to give his wife (Simona Babcáková) a long-promised seaside holiday, a promise which breathes new life into their relationship. But in a moment of weakness, Kája loses all of his savings playing the shell game at the marketplace. So as not to lose the rekindled love of his wife, he requests the help of his friends from the pub. Combining their forces, they eventually manage to slam the shell-game gang and recover his money. The whole experience has a profound effect on Kája, who learns a lesson from the scare, confirms his friendship with the others, and realizes just how important they are to him.

Where to find us?

žižkovšiška