Justin Lavash plays Žižkovšiška – 9. 3.

Napříč styly mezi blues, folkem a jazzem – Justin Lavash a jeho virtuózní hra na kytaru. Justin Lavash (narozen v roce 1968 Londýně), který žije posledních deset let v Praze, si postupně vypracoval pověst vyhledávaného performera nejen v České Republice. Jeho hudba se ubírá napříč styly mezi blues, folkem a jazzem. Virtuózní hra na kytaru často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev.
Základem Lavashova stylu je sice klasická vybrnkávací technika ve šlépějích průkopníků Richarda Thompsona či Johna Martyna, ale v duchu expanze tradičních forem u něj nepřekvapí ani prvky psychedelie, tanečního funky či naopak lyrické anebo dramatické balady. Díky vyspělé technice, která si nezadá s Justinovým talentem komponovat, jej vyhledávají čeští umělci z
nejrespektovanějších – Lenka Dusilová („Brother” na CD
Baromantika and „Mayday” na CD V hodine smrti), Michal Horáček („Dizzy and stranded in Prague” z alba Český Kalendář), Sunflower
Caravan (CD A little bit more), Monika Načeva (CD Milostný
Slabiky), Radúza (CD Marathon), DG 307 či Vladimir Merta.

vstup/ entry: 100 Kč

Justin Lavash (born London 1968)

has been based in Prague for ten years and during that time has established himself as a must-see act on the Czech music scene and abroad. His music crosses borders – somewhere between blues, folk and jazz.

His phenomenal guitar playing has left many audiences wondering how so much polyphony can be made by one man on one instrument. Lavash identifies himself as a fingerstyle guitarist, following in the footsteps of British folk guitar gurus like Richard Thompson or John Martyn, but he is of a younger generation and traces of New Wave and even dance culture can be found in his music.

Prior to living in the Czech Republic Lavash worked as a guitarist in south London’s jazz scene in the 90s and later in the last years of the British Cabaret scene, backing acts whose names shall not be mentioned.

Where to find us