Pumpkin Carving workshop

JACK THE PUMPKIN

*Jack Dýně – dílna na vyřezávání dýní – halloweenský speciál* Bez váhání nejuznávanějším symbolem Halloweenu je dýně vyřeyaná do tzv. Jack – O – Lantern, neboli Jacka Lampiónu. Halloweenský večer se nenávratně blíží a my zde v Žižkovšiška si myslíme, že je třeba uspořádat dílnu,

kde si lidé s různými schopnostmi budou moci vyzkoušet, jaké to je si takového Jacka Lampióna vyřezat. Cílem dílny je připoutat co nejširší okolí lidí s různou úrovní vyřezávacích schopností, od začátečníků po profesionály na úrovni našeho mistra vyřezávače Stephena, který poskytne jakoukoli potřebnou pomoc. Jedinci s více zkušenostmi v tomto oboru se nemusí bát vyzkoušet něco nového a zajimavého, aby své schopnosti zdokonalili.

Začátečníci, kteří nikdy dýni nevyřezávali si to budou moci poprvé vyzkoušet a snad se do nové zkušenosti rychle dostanou. Zde je troška historie Jacka Lampióna – z prvopočátku se jednalo pouze o fenomén, který viděli cestovatelé v bažinách a močálech – blikající světlo, které vedlo poutníky po správné cestě. Nyní je to dlouhodobě symbol keltské tradice. Vetšina lidí si neuvědomuje, že Halloween byl založen na keltském svátku „Samhain“, což znamená „konec léta“.

Where to find us