Schyzoafektivní porucha a jak se jí bránit/ Psycho -affective disorders and how to defend yourself

exhibition by Kateřina Kryslová

About the Artist

Kateřina Krýslová

„Výtvarný projev se pro mě stal útočištěm radosti i starosti, moje území, moje teritorium, místo, kde si můžu svobodně dělat, co chci. Prolínání se nápadů a technik a odvaha pustit toho druhého na svoje území a respektovat ho.“

Kromě řemesla jsem se začala věnovat experimentování s různými technikami. Spolupracuji s dvěma výtvarníky Filipem Kazdou, Jardou Kerblem a řezbářem Pavlem Kodejšem.

Ilustrovala jsem nějaké brožury s psychiatrickou tématikou ” Schyzoafektivní porucha a jak se jí bránit”. Moje motivy byly použity jako reklama na psycho farmaceutika, dále třeba ilustrace titulní strany časopisu Vesmír….

Pracuji jako odborný asistent v sociálních službách v Modrém Klíči, kde vedu klienty s mentálním a kombinovaným postižením v chráněné dílně – kovovýroba šperky, výroba ručního papíru, smalty, malování obrazů atd.

Na vernisáži zahraje kytarové duo Hana Mertová a Jan Průcha.

„Art is my asylum for my hapinness and worries, my zone, my territory, my place, where I can freely do what I want, place where the ideas and technique touche and shade into each other and courage to let somebody to come to your space and respect him.“

More of the author’s art

I experiment with various techniques. I also cooperate with few artists such as Filip Kazda, Jarosla Kerbl and Pavel Kodejš. I illustrated booklet „Psycho -affective disorders and how to defend yourself“ . Some of the illustrations where used in addvertisement for psychopharmaceuticals and on the front page in Space magazine.

I work as assistant in welfare centre in Modrý Klíčov in Cz where I get in touch with patients with mental disseas. I teach them to creat metal jeweleries, hand-made paper, enamels, painting pictures, etc.

There guitar duo Hana Mertova and Jan Prucha playing during the night.